Destek Duyurular Hakkımızda Haberler Reklam Projeler

Araturka Arama Motoru

Yeni Türkiye'nin Yeni Arama Motoru

Araturka  Arama Motoru


Araturka Yeni Türkiye’nin yeni arama motorudur. Yeni nesil teknolojileri kullanır.  Bulut sistemler üzerinden çalışır. Her şey otomatiktir, manuel işlemlere çok az ihtiyaç duyar. Otomatik botlar interneti tarar, geliştirdiğimiz yazılım otomatik olarak  gelen verileri inceler, tasnif eder, indexler ve verimli arama sonuçlarına dahil eder.
Arama motorlarında iki önemli husus vardır.

1.    Hız ve performans: Hız ve performans konusunda  çok ileri teknoloji ve yazılımlarımızla gayet iyi olduğumuzu biliyoruz. Test ve denemelerimizde bir çok arama motorunu geride bırakacak kadar ileriye gidebiliyoruz. Çok hızlı taramalar  yapabiliyor,  big data içerisinden çok hızlı veriler getirebiliyoruz.
2.    Kaliteli Sonuç: Sonuçlarımız diğer arama motorlarıyla rakabet edebilecek seviyededir.  PageRank sistemi haricinde geliştirdiğimiz  başka bir algoritma, sonuçlar konusunda bizim geliştirdiğimiz algoritmanın daha performanslı olduğunu gördük.  Arayana aradığını sunmak şeklinde özetlenebilir. İleriki dönemde bu algoritmanın ipuçları hakkında bilgiler verilecektir.

Türk Arama Motoru Tarihi

Yeni nesil teknoloji ile ciddi bir  arama motoru yapma  mazisi 2000’li yıllara kadar gider. Macera arabulsun.com ile başlar.  Kadıköy’de  bir bodrum katta arama motoruyla uğraşanların bir araya gelmesiyle devam eder. Tarabul.com devreye girer. Daha sonra ara.com.tr olarak çalışma başlatılır. Bu çalışma Müsiad Altın Proje ödülü alır. Projeyi dönemin bakanı sunar.  Bu projeye yatırım yapmak isteyenler çıkar, projeye ortak olurlar fakat verilen sözler yerine getirilmez. Bu proje devam edemez hale gelir.  Daha sonra yola araturka.com yola çıkar ve bu serüveni başarıyla devam ettirmeye başlar.

Araturka Ekibi

Araturka ekibi içerisinde yer alan arkadaşlarımız,  yıllarca arama motoru üzerinde kafa yormuş, proje geliştirmiş, emek harcamış, yazılım yapmış, bulut sistemler üzerinde çalışmış  proje yöneticisi, yazılım uzmanı, geliştirici çoğu mühendis uzman bir kadrodan oluşur. Bu kadro Türk arama moturu tarihi içerisinde  en az bir projede yer almış tecrübeli ve  uzmanlardan oluşan bir kadrodur.Hakkımızda Basından Gizlilik İlkeleri Üyelik Sözleşmesi Tüketici Hakları En Çok Arananlar Site Ekle İletişim